Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5.11.2020r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Od dnia 9 listopada 2020 r. do dnia 29 listopada 2020 r. na obszarze kraju ogranicza się funkcjonowanie publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.

W związku z powyższym uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Branicach przechodzą na tryb nauki zdalnej zgodny z obowiązującym planem lekcji.

Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoły podstawowe będą miały obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

W klasie VIII szkoły podstawowej szkoła może zapewnić na terenie placówki konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.

Szkoła może udostępnić pomieszczenia w celu przeprowadzenia poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów.

Nauczyciele oraz inni pracownicy szkół i placówek oświatowych realizujący nauczanie zdalne będą mogli zostać oddelegowani do pracy w domu z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne do realizowania zadań na terenie placówki.

Prowadzący zajęcia nauczyciele zobowiązani zostają do stworzenia grup na komunikatorze Teams, lub innym, prowadzenia zajęć przy użyciu technik na odległość uwzględniając możliwości techniczne i psychofizyczne uczniów, oraz monitorowania frekwencji odnotowywanej w e-dzienniku. Brak kontaktu i udziału w lekcji ucznia nauczyciel zgłasza wychowawcy celem wyjaśnienia.

Uczniowie zobowiązani zostają do udziału w zajęciach w systemie zdalnym. Ewentualne problemy sprzętowe lub techniczne zgłaszają bezpośrednio do wychowawcy klasy.


Tomasz Kaliwoda
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Branicach

 

Aktualności

3 miejsce w Turnieju Recytatorskim

Wpisany przez Administrator wtorek, 04 maja 2010 18:48

recyt2010-thumbMagdalena Madera - uczennica kl. 1d - zajęła 3 miejsce w Turnieju Recytatorskim, który odbył się 20.04.2010r. w Kietrzu w ramach 10 Festiwalu Kultury Powiatowej 2010.

Ciekawie zaprezentowała fragmenty z poematu ,,Eugeniusz Oniegin'' Aleksandra Puszkina i z powieści ,,Przez dziurkę od klucza'' Krystyny Siesickiej.

Należy podkreślić, że Magda zmierzyła się z recytatorami nie tylko gimnazjów, ale również szkół średnich naszego powiatu.


Gratulujemy!

Uczennicę przygotowała pani Elżbieta Mańkiewicz.

 

Szkolna Gimnazjada

Wpisany przez Administrator piątek, 23 kwietnia 2010 15:09

21 kwietnia 2010r. na stadionie sportowym w Baborowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Nożnej Chłopców zwane Gimnazjadą. Swoje miejscowości reprezentowały drużyny z Gimnazjum w Branicach, Baborowie, Kietrzu oraz Gimnazjum nr 1 w Głubczycach.

 

Więcej: >>

   

Wojewódzki Etap Konkursu Polonistycznego dla Gimnazjalistów

Wpisany przez Administrator środa, 31 marca 2010 17:26

Wielki sukces naszych uczennic w etapie wojewódzkim Konkursu Polonistycznego
I miejsce Patrycja Morawska
finalistka Joanna Rudnicka


19.03.2010r. odbył się etap wojewódzki Konkursu Polonistycznego dla Gimnazjalistów. Dopiero dzisiaj, tzn. 31.03.2010r. ogłoszone zostały wyniki konkursu.

 

Więcej: >>

   

Powiatowy Konkurs Polonistyczny

Wpisany przez Administrator środa, 31 marca 2010 17:05

29 marca 2010r. w Głubczycach odbył się Powiatowy Konkurs Polonistyczny, wzięło w nim udział 37 uczniów z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy IIIA (nauczycielką jest pani Urszula Sipel-Wiecha). wszystkie wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami, o czym świadczą osiągnięte przez nie wyniki

  • Sabina Niedźwiedź I miejsce (34 pkt.)
  • Joanna Rudnicka II miejsce (33 pkt.)
  • Patrycja Morawska IV miejsce (31 pkt.)

Więcej: >>

   

Unihokej dziewcząt - finał wojewódzki

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 29 marca 2010 20:54

Dziewczęta z Gimnazjum 11 marca 2010r. wywalczyły I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Unihokeja Dziewcząt w Komprachcicach. Awansowały do finału, który odbył się 26 marca w Prudniku.

Po dobrych meczach z bardzo wymagającymi rywalkami dziewczęta zajęły czwarte miejsce.

 

Więcej: >>

   

Strona 67 z 70

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice