Wycieczki do Krakowa 2018

Nasza szkoła drugi rok uczestniczy w projekciept. „Efektywna nauka drogą do rozwoju kompetencji kluczowych uczniów Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Branicach". Na jego zakończenie została zorganizowana trzydniowa wycieczka do Krakowa, do której zakwalifikowali się uczniowie, biorący aktywny udziałw zajęciach projektowych.

W związku z dużą ilością osób wyjazd odbył się w dwóch turach. W pierwszej (12 – 14.06.) pojechali uczniowie klas VI,VII SP oraz klas II i III gimnazjum, a w następnej – klasy IV i V (w dniach 19.06.- 21.06.).

Uczestnicy zwiedzili po drodze Pustynię Błędowską, a na miejscu krakowski Rynek Główny, Wawel. Był też czas na seans filmowy w kinie i kupienie pamiątek w Sukiennicach. Uczniom bardzo podobał się Ogród Doświadczeń i Muzeum Inżynierii, gdzie sami mogli przeprowadzać różne eksperymenty. Z ciekawością oglądali też seans w Planetarium w Chorzowie i obcowali z przyrodą w Palmiarnii i Papugarnii.

Wszystkie miejsca zostały uwiecznione na zdjęciach, które znajdują się na naszym szkolnym Facebooku.
Wycieczka była pełna atrakcji i wszyscy z zaskoczeniem odkrywali uroki Krakowa i jego okolic na nowo.

 

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice