Jubileusz 10-lecia gimnazjum

 

Środowy wieczór 14.10.2009 był zimny i deszczowy, ale w Gimnazjum im. Trzeciego Tysiąclecia w Branicach atmosfera była gorąca. Szkoła zaprosiła w swoje progi wszystkich uczniów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół do świętowania jubileuszu 10-lecia swego istnienia.

Uczestnicy gali mieli okazję zobaczyć w formie prezentacji multimedialnej krótką historię gimnazjum, dowiedzieć się o sukcesach naukowych, artystycznych i sportowych uczniów. Część artystyczna uroczystości rozpoczęła się fragmentem spektaklu „Antygona według Sofoklesa”.

 

Następnie uczestnicy gali zobaczyli piękne i rytmiczne tańce zespołów „Kaprys” i „Impuls”, a także wysłuchali „Ojczyzny” do muzyki i słów Marka Grechuty w wykonaniu Anny Lupzik oraz znanej piosenki Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”, którą zaśpiewała Monika Mróz.

Specjalnie na tę okazję nagrany został materiał filmowy, w którym kilkoro absolwentów pierwszego rocznika dzieliło się wspomnieniami z czasów gimnazjalnych oraz opowiadało o swoich aktualnych sukcesach.

Bardzo mocnymi punktami programu były występy absolwentek gimnazjum. Były to: Aleksandra Szpak (obecnie studentka I roku na Akademii Medycznej we Wrocławiu), która fenomenalnie zaprezentowała się w tańcu własnej choreografii, oraz Roksana Zygmunt, której umiejętności wokalne w piosence „Żagiel” zachwyciły publiczność zebraną w sali.

Jubileusz był także okazją do złożenia podziękowań wszystkim przyjaciołom naszej szkoły.

Wręczone zostały pamiątkowe statuetki „Przyjaciela Szkoły” a otrzymali je:

  • Wójt Józef Małek
  • Zarząd Banku Spółdzielczego w Branicach
  • Koło Braniczanek
  • B.T Gatnerowie
  • A.D Olechowie
  • Waldemar Lupzik
  • Janusz Książek
  • Ryszard Ozdoba
  • Paweł Chodakowski
  • Leon Pleśniak

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy czynnie włączyli się do uświetnienia tej ważnej dla naszej szkoły uroczystości.

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice