Socrates-Comenius

Obóz językowy w Pietrowicach - środa

Wpisany przez Administrator piątek, 25 maja 2001 10:15

Jedną z większych atrakcji była dla naszych gości wycieczka do Oświęcimia i Krakowa. Tym bardziej, że dla większości był to pierwszy pobyt w Polsce.

Więcej: >>

 

Obóz językowy w Pietrowicach - czwartek

Wpisany przez Administrator piątek, 25 maja 2001 10:10

Dzień zaczął się od wizyty w Czechach. Partnerska Szkoła Podstawowa z Krnova, z którą od początku istnienia gimnazjum współpracujemy, zorganizowała dla uczestników obozu zwiedzanie miasta oraz zawody sportowe. Zaczęliśmy zwiedzanie od pięknie położonego na wzgórzu, a nocą "bajecznie" oświetlonego cwilińskiego kościoła.

Więcej: >>

 

Obóz językowy w Pietrowicach - piątek

Wpisany przez Administrator piątek, 25 maja 2001 10:05

Program ostatniego dnia obozu został zmieniony przez pogodę. Zaplanowana na ten dzień demonstracja ekologiczna z powodu ulewnego deszczu odbyła się dwie godziny później, niż było to w planach. W czasie, gdy na dworze padał deszcz, uczestnicy obozu oraz zaproszeni goście wzięli udział w programie rozrywkowym, na który złożyły się występy wielu szkolnych zespołów artystycznych. Na "scenie" wystąpiły zespoły taneczne i wokalne naszego gimnazjum, branickiej szkoły podstawowej oraz szkoły podstawowej z Krnova.

Więcej: >>

   

Expo 2000

Wpisany przez Administrator sobota, 10 czerwca 2000 20:58

expo01Wiosną 2000r. uczniowie gimnazjum mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić światową wystawę EXPO 2000. Wyjazd do Hannoveru był możliwy dzięki udziałowi gimnazjum w europejskim programie edukacyjnym Socrates. Zaproszenie do Hannoveru skierowali do nas rodzice uczniów szkoły partnerskiej IGS Muhlenberg z Hannoveru. Oni też przez trzy dni gościli nas w swoich domach.Pobyt w Hannoverze był również okazją do odwiedzenia partnerskiej szkoły, co było bardzo pouczającym doświadczeniem.IGS Mulhenberg to wielka placówka (ok.1200 uczniów), bardzo nowoczesna, której podstawowym celem wychowawczym jest integracja młodzieży różnych narodowości. A uczęszcza do tej szkoły młodzież ponad 20 nacji.


expo03

Warto również wspomnieć o przyjęciu delegacji gimnazjum przez Burmistrza Hannoveru w Urzędzie Miasta. Był to bardzo miły gest, świadczący o poważnym traktowaniu partnerów, nawet z tak małej szkoły jak nasza.

 

Wizyta w Hanowerze

Wpisany przez Administrator poniedziałek, 29 listopada 1999 17:12

W dniach od 21-27 listopada 1999r. została zorganizowana w Hanowerze konferencja, w której wzięli udział nauczyciele ze szkół partnerskich programu Socrates-Comenius. Nasz region reprezentowała delegacja z Gimnazjum Branice w składzie: Pani Urszula Sipel - nauczyciel języka polskiego oraz Tadeusz Krupa - nauczyciel języka angielskiego.

Więcej: >>

   

Więcej artykułów…

Strona 2 z 3

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice