Szkolna Gimnazjada

21 kwietnia 2010r. na stadionie sportowym w Baborowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Piłce Nożnej Chłopców zwane Gimnazjadą. Swoje miejscowości reprezentowały drużyny z Gimnazjum w Branicach, Baborowie, Kietrzu oraz Gimnazjum nr 1 w Głubczycach.

Do półfinału wojewódzkiego awansowały zespoły, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu.

Zwycięzcami zawodów byli chłopcy z Baborowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Branic, następne Gimnazjaliści z Kietrza i Głubczyc. Drużyny zostały nagrodzone dyplomami a najlepszy strzelec otrzymał dyplom i pamiątkową statuetkę.

Zawody obserwował pan Marian Węgrzynowicz, członek zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu.

Po zakończeniu zawodów wszyscy chwalili dobrą organizacje zawodów, którą w imieniu Zespołu Szkół w Baborowie zajął się pan Andrzej Deszka.

Skład zespołu z Branic: Kamil Modzelewski, Gracjan Balon, Mateusz Wawrów, Kacper Mąka, Sebastian Giermala, Marek Pączko, Roman Forma, Piotr Redel, Jacek Jamrozik, Bartosz Juroszek, Łukasz Szycht, Kamil Kinal, Rafał Szewczyk, Daniel Kijewski. Opiekunem chłopców jest pan Łukasz Kędzierski.

Podobny sukces, w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt - Gimnazjada, odniosły Gimnazjalistki z Branic, które 22 kwietnia w Kietrzu zdobyły drugie miejsce i zakwalifikowały się do rozgrywek w półfinale wojewódzkim.

Zawody rozgrywane były na nowo otwartym obiekcie sportowym "Orlik". Głównym organizatorem było Gimnazjum w Kietrzu, a stroną techniczną wzorowo zajął się pan Dariusz Kotlarz

Skład zespołu: Marta Lenartowicz, Monika Jaskółka, Paulina Jaskuła, Żaneta Jakubiak, Marta Podraza, Paulina Zapotoczna, Jagoda Gospodarczyk, Martyna Malinowska, Delfina Dziepak, Nikola Pieszak. Trenerem dziewcząt jest pan Edward Czyszczoń

Gminny Koordynator Sportu
Mieczysław Lenartowicz