Srebro w Finale Wojewódzkim Halowej Piłki Nożnej Drużyn Mieszanych

W Opolu, w hali "Okrąglak" 06.05.2010r. odbył się Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej Drużyn Mieszanych. W ścisłym finale wzięło udział 12 drużyn podzielonych na cztery grupy po trzy drużyny. Znakomicie spisali się uczniowie Gimnazjum w Branicach, którzy wrócili z tych zawodów ze srebrnymi medalami.

Po przejściu gier eliminacyjnych w ćwierćfinale pokonali drużynę z Kietrza 2:1, a w półfinale pokonali gimnazjalistów z Ujazdu 2:1. W wielkim finale zremisowali z Gimnazjum nr 8 w Opolu 1:1. O tym kto zwycięży, decydowały rzuty karne. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Opola wygrywając 5:4. Trzecie miejsce zajął Ujazd, a czwarte Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach.

Nasza drużyna grała w składzie: Marta Podraza, Monika Jaskółka, Kamil Modzelewski, Marek Pączko, Sebastian Giermala, Bartosz Wierzbicki, Grzegorz Pączko. Trener Edward Czyszczoń.

Turniej ten nosi nazwę Memoriału Leszka Kuśmierczyka, byłego prezesa Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Opolu. Należy on do najbardziej prestiżowych zawodów w ramach gimnazjady ponieważ biorą w nim udział zarówno piłkarze jak i piłkarki.