Olimpiada Wiedzy o Sporcie - 2010

W czwartek 20 maja 2010r. odbyła się Olimpiada Wiedzy o Sporcie. W olimpiadzie wzięło udział 22 uczniów. Uczestnicy zmagali się z testem przygotowanym przez nauczyciela w-f Edwarda Czyszczonia.

Tematyka olimpiady zawierała podstawowe pojęcia z zakresu kultury fizycznej i sportu, dyscypliny sportowe, sławne postaci sportu, starożytne i nowożytne igrzyska olimpijskie, aktualne i ważne wiadomości i wyniki sportowe, sport opolski.

Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Zwyciężył Sebastian Giermala uczeń klasy IIId, drugie miejsce zajął Jacek Jamrozik kl. II a, a na trzecim miejscu uplasował się Kacper Dudziak z kl. III a.

Dzień później nastąpiło uroczyste zakończenie. Zapłonął olimpijski znicz. Z rąk Pani Dyrektor Aliny Nowak najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe a pozostali uczestnicy skromne upominki. Olimpiadę przygotowali i zorganizowali Edward Czyszczoń oraz gminny koordynator sportu Mieczysław Lenartowicz.