Dzień Chłopca w SP

Obchody Dnia Chłopca w naszej szkole są bardzo ważne. Jest to pierwsza impreza w nowym roku szkolnym i wszyscy uczniowie po długiej wakacyjnej przerwie są spragnieni tego typu wrażeń.
Tym razem postanowiliśmy wnieść trochę nowości do organizacji tego święta. Już dwa tygodnie wcześniej przewodnicząca samorządu uczniowskiego ogłosiła mały konkurs na klasowego dżentelmena, którego finał miał się odbyć 30 września.

Dziewczynki z klas II-VI wytypowały chłopców, którzy ich zdaniem najbardziej zasługiwali na taki tytuł. W Dniu Chłopca zostali oni przedstawieni całej szkolnej społeczności. Byli to: Mateusz Hawron - IIa, Kacper Ciastoń - IIIa, Michał Szewczyk - IIIb, Filip Bywalec - IVa, Igor Lenartowicz - IVb, Bartosz Kupnicki -Va, Szymon Suliga - Vb, Krystian Poleszczuk - VIa i Krzysiu Janda - VIb.

Po prezentacji nasi młodzi przyjaciele zostali poddani testowi, który sprawdzał ich teoretyczną wiedzę z zasad savoir-vivru, i który to „egzamin" zdali celująco. Zostali uznani szkolnymi dżentelmenami i na dowód tego udekorowani symbolem dżentelmena - muszką, którą dumnie nosili na szyi. A wieczorem.... Dyskoteka!!!

Takiej liczby tańczących nasza szkoła już dawno nie gościła. Młodzież była naprawdę spragniona tańca. Bawili się wszyscy- począwszy od szóstoklasistów, a skończywszy na uczniach klasy trzeciej. Zmęczeni, ale szczęśliwi już przy wyjściu planowali następną dyskotekę.