„Ptasi świat i jego tajemnice"

Uczniowie naszej SP biorą udział w projekcie „Fascynujący świat nauk i technologii". Szóstoklasiści realizują ścieżkę edukacyjną „Ptasi świat i jego tajemnice". Celem projektu jest zapoznanie uczestników między innym: z budową ptaka, różnorodnością gatunków. Ścieżka przewiduje również zajęcia plastyczne, budowę karmików, dokarmianie i obserwację ptaków itd.
W ramach projektów ostatnie klasy udały się do czołowego polskiego hodowcy gołębi ozdobnych Pana Grzegorza Orchowskiego. Pan Grzegorz mieszka w Branicach. Hodowlę gołębi traktuję przede wszystkim, jako hobby i pasję, która daje mu dużo radości i satysfakcji. Pokazując uczniom swoje trofea, zademonstrował również drobny inwentarz. Uczniowie zdobyli dużo ciekawych widomości o tych pięknych zwierzętach.

Bartłomiej Pleśniak