Dzień Edukacji Narodowej - 2014

Dzień Edukacji Narodowej - 2014

„DZIĘKUJEMY!"

Pod takim hasłem przebiegły obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Branicach. Rozpoczęły się one 14 października (we wtorek) o godz.8.30 uroczystym apelem dla młodzieży gimnazjalnej. W tym czasie dzieci ze Szkoły Podstawowej uczestniczyły w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Następnie o godz. 10.00 odbyła się uroczysta akademia, w której brali udział uczniowie SP. Na tym spotkaniu gościliśmy Wójt Gminy Branice – Panią Marię Krompiec i Sekretarza Gminy – Panią Małgorzatę Marchel.

Po obejrzeniu części artystycznej Pani M.Krompiec przekazała nauczycielom i pracownikom ZGS-u życzenia oraz bukiet kwiatów. Najserdeczniejsze życzenia złożyła również Nasza Dyrekcja – Pani Dyrektor Alicja Alferowicz i Pani Wicedyrektor Aneta Pelc. Pani Dyrektor przekazała też życzenia od Opolskiego Kuratora Oświaty – Pani Haliny Bilik. Wszyscy obecni na uroczystości byli zachwyceni występami uczniów, podziwiali ich talenty wokalne, taneczne, kabaretowe.

W tym dniu odbyły się też w szkolnej hali zawody sportowe. Największym zainteresowaniem cieszył się mecz w piłce koszykowej pomiędzy nauczycielami i uczniami gimnazjum. Po zaciętej walce wygrała drużyna... nauczycieli z minimalną przewagą. Drużyna uczniów już zapowiedziała, że za rok z pewnością wygrają.

Dzień Edukacji Narodowej w ZGS w Branicach upłynął pod znakiem życzeń, kwiatów. Wszystkim udzieliła się przyjazna atmosfera, niektórzy ocierali łzy wzruszenia, słysząc tak proste a jednocześnie ważne słowo - „Dziękuję". Życzę wszystkim, aby otrzymywali podziękowania nie tylko od święta!

 

 

Agnieszka Lisiak

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice