Warsztaty filmowe w Miejskim Domu Kultury w Głubczycach

W ramach projektu Fascynującu Świat Nauki i Technologii w dniu 26.11.2014r została zorganizowana wycieczka na warsztaty filmowe do Miejskiego Domu Kultury w Głubczycach. W wycieczce brali udział wszyscy uczniowie SP. Do przewiezienia uczniów potrzebnych było 5 autokarów.

Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, gdzie każda brała udział w innych warsztatach. Pierwsze warsztaty poświęcone były zajęciom plastycznym, uczniowie pod bacznym okiem instruktora i opiekunów tworzyli w zespołach klasowych plakaty reklamowe.

Drugie warsztaty odbyły się w sali kinowej, w której uczniowie zobaczyli film edukacyjny. Najstarsza grupa kl. IV-VI oglądała film „Krokodyle z przedmieścia". Na trzecich warsztatach uczniowie zobaczyli prezentację multimedialną przedstawiającą jak tworzy się efekty specjalne w filmach. Mogli również, obserwować w jaki sposób wytwórnie nagrywają aktorów, w studio filmowym, a następnie jak po dodaniu efektów widzimy ich w zupełnie innej rzeczywistości. W taki właśnie sposób każdy z uczniów mógł choć na chwilę przenieść się w różne miejsca na świecie. I tak jedni uczniowie pływali w głębinach oceanu, inni fruwali po niebie, a jeszcze inni spacerowali wśród pingwinów na mroźnym biegunie. Powstał z tego bardzo fajny film, który wszyscy po wspólnym obiedzie obejrzeli na dużym ekranie. Było bardzo dużo śmiechu i zabawy.

Ok. godz. 14.00 wszyscy w dobrych humorach wrócili bezpiecznie do szkoły. Mam nadzieję, że takie lekcje na długo zostaną w ich pomięci.

Maciej Nowak