Uroczystość nadania naszej szkole imienia

Z dniem 22 maja 2002r. nasze gimnazjum przestało być anonimowe. Po roku przygotowań, odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia: "TRZECIEGO TYSIĄCLECIA".

O godz. 900 zebranych przed szkołą gości powitała pani dyrektor Alina Nowak. Na uroczystość przybyli nauczyciele z gminy i powiatu, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, rodzice oraz uczniowie. Władze oświatowe reprezentował kurator oświaty.

Po powitaniach nastąpił pierwszy akt uroczystości. Dyrektor gimnazjum wraz z wójtem J.Małkiem odsłonili tablicę pamiątkową na frontowej ścianie budynku szkoły.

Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej szkoły podstawowej. Kolejnym punktem uroczystości były wystąpienia przedstawicieli władz, dyrektorów szkół oraz innych gości. Padały słowa uznania dla dotychczasowych dokonań gimnazjum, życzenia sukcesów na przyszłość, były też drobne upominki.

Wraz z nadaniem imienia, gimnazjum otrzymało sztandar. Fundatorzy zostali uhonorowani pamiątkowym "gwoździem", przybijanym do drzewca oraz wpisem do księgi pamiątkowej. Stronę techniczną tej operacji nadzorował p. M.Lenartowicz.

Po uhonorowaniu sponsorów ks.Alojzy Nowak przystąpił do obrzędu poświęcenia sztandaru, który następnie z rąk rodziców chrzestnych Łucji Lenartowicz i Władysława Lenartowicza odebrali uczniowie gimnazjum.

Poczet sztandarowy tworzyli uczniowie klas trzecich Karolina Czapla, Łukasz Szpak, Barbara Lenartowicz. Miłą i wzruszjącą uroczystość zakończyły występy artystyczne szkolnych zespołów wokalno-tanecznych