Spotkanie z policjantami - 09-09-2015r.

Spotkanie z policjantami - 09-09-2015r.

W naszej szkole bezpieczeństwo uczniów zawsze stanowiło priorytet. Na początku swojej edukacji dzieci poznają drogę do szkoły, znaki drogowe i zasady, jak należy zachowywać się, jako pieszy. W ramach edukacji najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej (klasy 1a i 1b ) w dniu 9 września uczestniczyli w spotkaniu z policją.

Prelekcję prowadzili st. asp. Anna Jarosz (Kierownik Rewiru Dzielnicowych w Kietrzu) i mł. asp. Mateusz Pączko. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i na pasach. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówili sposoby ich unikania. Ponadto podkreślone przez nich zostało, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał książeczkę edukacyjną „Pierwszaki".

 

Pedagog Krystyna Kędzierska

 

 

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice