Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Branicach

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…”

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Branicach powoli przechodzi do historii, ale na długo pozostanie w pamięci i sercach jej uczestników. Obchody rozpoczęliśmy w dniu Święta Edukacji Narodowej o godz. 10.00 Mszą Świętą koncelebrowaną, której przewodniczył ksiądz dziekan Alojzy Nowak. Liturgię uświetnił śpiew szkolnego zespołu pod kierunkiem Pani Jadwigi Misiurki.

Po uroczystościach kościelnych goście zebrali się w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie powitała ich dyrektor Zenobia Majewska. Tego dnia mury szkoły gościły przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty w Opolu, starostę głubczyckiego, radnych powiatu głubczyckiego, radnych gminnych, emerytowanych i byłych pracowników szkoły, dyrektorów szkół i przedszkoli gminy Branice, absolwentów oraz przyjaciół i dobrodziejów szkoły. Na ręce Pani Dyrektor zostały złożone listy gratulacyjne, prezenty oraz życzenia. Urząd Gminy W Branicach z okazji święta podarował szkole piękny, i jak się okazało- przepyszny, tor urodzinowy.

Po przemówieniach gości nastąpiła część artystyczna naszego święta. Akademia została podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona została historii szkoły od roku 1965 do czasów współczesnych. W drugiej ukazane zostały tradycje szkolne oraz troska o ich kultywowanie. W ostatniej części przedstawiliśmy dorobek naukowy, sportowy i artystyczny naszych uczniów. W trakcie prezentacji zgromadzeni goście mogli podziwiać mistrzowskie występy naszych zespołów tanecznych IMPULS i KAPRYS a także zachwycać się talentami wokalnymi solistów oraz zespołu SZAG.

Akademię zakończyły życzenia złożone wszystkim pracownikom oświaty z okazji ich święta. W imieniu wójta Pana Sebastiana Bacy, przewodniczący rady gminy Pan Marian Fuczek wręczył nauczycielom za ich wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej Nagrody Wójta Gminy Branice

Po akademii goście mieli możliwość obejrzenia kronik szkolnych oraz wystawy fotograficznej poświęconej życiu szkolnemu na przestrzeni lat. Przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez rodziców uczniów powróciliśmy do lat siedemdziesiątych, w których Pan Stanisław Pleśniak- emerytowany dziś dyrektor szkoły, a wówczas nauczyciel, małoobrazkową kamerą rejestrował ważniejsze wydarzenia oraz uroczystości szkolne. Zmontowany przez niego film dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń.

Mamy nadzieję, że pozytywne emocje, które ożyły podczas jubileuszu, na długo pozostaną w sercach jej uczestników. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a dostojnej jubilatce życzymy wielu pokoleń żądnych wiedzy uczniów, którzy w jej murach znajdą radość poznawania świata.

Teresa Czyszczoń

art 242 06