Wyjazdowa Sesja Samorządu Uczniowskiego

Dnia 18.06.2015 r. uczniowie wybrani do pracy w nowym Samorządzie Uczniowskim wraz z nowym opiekunem Panem Piotrem Wiechą wybrali się na roboczą sesję wyjazdową do „Zaginionego Miasta Rosenau" w Pokrzywnej w celu lepszego poznania się, dobrej zabawy i omówienia planów na przyszły rok szkolny.

Po wejściu na teren parku wszyscy razem ułożyliśmy plan na ten dzień. Na początku przejechaliśmy się mini-kolejką, aby dobrze rozpoznać teren naszej wycieczki.Ostatnia stacja znajdowała się przy „Kinie 7 D", którego nie omieszkaliśmy „wypróbować", a dało nam ono wielką dawkę wrażeń i emocji. Następnie wszyscy wsiedliśmy na karuzelę, która jednych przyprawiła o mdłości a drugich wspaniale rozbawiła.

Przez całą drogę robiliśmy sporo zdjęć, do których wszyscy z chęcią pozowali. Zwiedzaliśmy jaskinie dzikich zwierząt i straszną sztolnię, poznając jednocześnie życie dawnych mieszkańców Ziemi Opawskiej. Bardzo dobrze bawiliśmy się w Ogrodzie Wodnym, gdzie przy okazji nauki o prawach fizyki - można było nieźle zmoknąć. Wielkim wyzwanie dla nas stał się „Park Linowy", gdzie najodważniejsza z nas (Ola Żywina) wspięła się na wyżyny odwagi i wypróbowała „Latające Wahadło", które zapewniło jej sporą dawkę adrenaliny.

Na koniec poszliśmy zjeść coś ciepłego w parkowej tawernie. Tam znaleźliśmy czas, aby porozmawiać na ważne tematy związane z pracą Samorządu Uczniowskiego. W drodze powrotnej zostały poszczególnym osobom przydzielone funkcje w sekcjach, które wspólnie zostały ustalone w czasie naszego „roboczego" wyjazdu.

Nasza wyjazdowa sesja robocza wszystkim bardzo przypadła do gustu i już mamy nadzieję na następne, równie ciekawe, niezapomniane i pracowite wyjazdy z rozrywką w tle.

Aleksandra Żywina