Obóz językowy w Pietrowicach

W dniach 14-18 maja 2001 roku nasza szkoła była organizatorem międzynarodowego obozu językowego. cmp1-00Obóz odbył się w ramach programu Socrates-Comenius i był dla nas najważniejszym przedsięwzięciem w roku szkolnym 2000/2001.

W obozie wzięło udział 29 uczniów z partnerskiej szkoły IGS Mulhenberg z Hannoveru oraz 36 uczniów z naszej szkoły. W obozie wzięli udział także nauczyciele ze szkół partnerskich:

z Niemiec: Elisabeth Lindenberg - koordynator programu,Ute Abel, Rolf Haase
z Portugalii: Julia do Rosario, Homero Costa, Carlos Gomes
z Hiszpanii: Celia Monteagudo

Program obozu przedstawiał się następująco:

• Poniedziałek - Po przyjeździe i prezentacji, młodzież z Niemiec udała się do rodzin polskich, u których spędziła resztę dnia.
  • Wtorek - Dzień rozpoczął się od zajęć w szkole. Na boisku szkolnym odbyła się lekcja otwarta z biologii: Biodegradacja śmieci. Następnie nauczyciele-goście prowadzili zajęcia w różnych klasach. Część uczniów brała udział w zajęciach informatycznych, na których ćwiczyli wykorzystywanie internetu do rozmów. Po zajęciach w szkole uczniowie udali się do Włodzienina, gdzie zasadzili LAS PRZYSZŁOŚCI.
  • Środa - Cały dzień spędziliśmy na wycieczce Oświęcim-Kraków.
  • Czwartek - Pierwszą część dnia spędziliśmy w Krnowie, gdzie zwiedziliśmy miasto oraz tamtejszą szkołę podstawową. Drugą część dnia poświęciliśmy na przygotowywanie się do piątkowej demonstracji.
  • Piątek - Ostani dzień obozu zaczął się występami artystycznymi, a zakończył demonstracją ekologiczną.