Wyjazd do teatru w Opolu - 2 kwietnia 2016r.

CO Z TĄ SOBOTĄ?

Cóż można robić w sobotę?
Możliwości jest wiele... Demonstracyjnie preferować „nicnierobienie", szaleć w wirtualnej rzeczywistości cyberprzestrzeni, długo spać, powłóczyć się po okolicy, ponarzekać i pomarudzić...

Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły pojawiła się inna alternatywa: udało się dla młodzieży naszego gimnazjum zorganizować 2 kwietnia br. wyjazd do Opola. 31 uczniów i troje opiekunów (dwie Panie Urszule i Pan Piotr) sobotnie popołudnie postanowiło spędzić w TEATRZE. Ktoś powie: „Nuda! Dla wapniaków i nudziarzy!!!", ale właśnie tym, którzy tak myślą, polecam szczególnie spektakl „Dziady" [ˈdʑadɨ] w reżyserii Passiniego.

Zaskoczy Was już na początku nietypowa konwencja: widzowie wprowadzani są na scenę przez aktorów, zajmują miejsca na scenie wśród lalek, sami stają się aktorami. Lalki zaludniają widownię, są ich setki wśród widzów, którzy wraz z aktorami znajdują się w przestrzeni gry. „To prawdziwa poczekalnia dusz. Poprzez uruchomienie wszystkich części dramatu, reżyser wprowadza na scenę ludzi i ich widma, łącząc postaci w nieoczywiste pary, które nawzajem się uzupełniają i interpretują". Stajemy z aktorami „FACE TO FACE", widzimy ich łzy i krople potu. Obraz jest konkretny, dany w doświadczeniu, odbierany wszystkimi zmysłami, zachwycający i przerażający zarazem. Dwie godziny mijają jak chwila, a sam widz zostaje uwikłany w teatr.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu. W szczególności dla Jessiki Smolarczyk, Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która była główną inicjatorką naszej teatralnej przygody.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Wójta Gminy Branice, Sebastiana Bacy, za konkretną pomoc w organizacji przejazdu. Mamy nadzieję, że takich udanych pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu uda się zrealizować więcej.