Nowa szkoła

Szkoła PodstawowaNikt, kto tego nie doświadczył, nie jest sobie w stanie wyobrazić, co to znaczy być "szkołą bez szkoły". Tak właśnie określić można nasz status w pierwszym roku funkcjonowania Gimnazjum. Gościnnie przyjęła nas pod swoje skrzydła Szkoła Podstawowa (za co jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni) ale z utęsknieniem czekaliśmy na moment, kiedy będziemy mogli uczyć się i nauczać "u siebie".

Gimnazjum w budowie

Mamy wreszcie swoje własne miejsce na ziemi. Po roku funkcjonowania w tutejszej szkole podstawowej, we wrześniu 2000 roku gimnazjum przeprowadziło się do własnego budynku, który został wybudowany w rekordowo krótkim, jak na warunki polskie, czasie tj. 9 miesięcy. Dzięki śmiałej decyzji samorządu, gmina Branice zyskała nowoczesną szkołę, która umożliwia naszym uczniom komfortową naukę.

Wejście do nowej szkołyTrzykondygnacyjny budynek nowego gimnazjum mieści 12 klasopracowni, 4 klasy gimnazjum przejęło od szkoły podstawowej.