Sukcesy Zespołu Tańca Nowoczesnego IMPULS w II połowie sezonu konkursowego 2015

14 listopada 2015 r. Zespół rozpoczął drugą połowę sezonu konkursowego, wyjeżdżając na Międzynarodowy Festiwal Taneczny "Taneczne Oscary" do Kędzierzyna Koźla. W ramach tego festiwalu mieliśmy możliwość rywalizacji z wieloma znakomitymi zespołami. Startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych. Mini Formacja disco – dance 12-15 lat grupa juniorów zdobyła III miejsce, a grupa starsza w tej samej kategorii 16+ zdobyła II miejsce. Tańcem show dance „Przystanek Woodstock juniorzy wytańczyli IV miejsce. Wracając do domu nie zabrakło okrzyków radości i zadowolenia, ale też czekaliśmy ze zniecierpliwieniem na to, co czeka nas następnego dnia, ponieważ wcześnie rano wyruszaliśmy na kolejny konkurs – Mistrzostwa Polski Freestyle do Twardogóry. Konkurencja była bardzo liczna i bardzo mocna, ale tam także zdobyliśmy zaszczytne miejsca. Rozpoczęliśmy nasze zmagania kategorią Mini Formacje disco – dance, gdzie grupa juniorów zdobyła V miejsce, a grupa starsza wytańczyła III miejsce. Kolejną kategorią w jakiej braliśmy udział, była kategoria solo disco – dance, gdzie startowały siostry Julia i Arleta Morawiec, oraz Karolina Gunia. Julia Morawiec, tańcząc pierwszy raz jako solistka w kat. 12-15 lat, znalazła się w połowie rankingu, zdobywając 24 miejsce. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę trudną konkurencję, jaką miała do pokonania. Wielki sukces odniosła także jej starsza siostra, Arleta, która w kat. 16+ wytańczyła 7 miejsce. Karolina Gunia w swojej kategorii 21+ wywalczyła MISTRZOSTWO POLSKI!

To nie koniec zmagań tanecznych, ponieważ na kolejny weekend mieliśmy zaplanowany kolejny konkurs. I tak 21 listopada braliśmy udział w II Opolskim Festiwalu Tanecznym w Opolu, gdzie startowaliśmy w trzech kategoriach wiekowych. Nasze najmłodsze dzieciaki, w kategorii Inne formy - formacje do 11 lat, swoim tańcem „Jaś i Małgosia” pięknie wytańczyły III miejsce. Grupa juniorów w kategorii Mini formacje disco – dance 12 - 15 lat wywalczyła I miejsce! A w tej samej kategorii wiekowej Inne formy - formacje z tańcem „Przystanek Woodstock” uzyskali III miejsce. Grupa najstarsza w kategorii Mini formacje disco – dance 16+ wytańczyła II miejsce. Kolej na solistkiKarolina Gunia zdobyła III miejsce w kategorii disco – dance 16+, a Wiktoria Kawulok w tej samej kategorii do 11 lat uzyskała I miejsce!

Ostatnim konkursem tanecznym w tym sezonie na jakimieliśmy okazję pojechać, były Zderzenia Taneczne w Krapkowicach (12 grudnia). Tam również konkurencja stanowiła nie lada wyzwanie.Grupa dziecięca tańcząc „Jasia i Małgosię” w kategorii Inne formy formacje do 11 lat zdobyła II miejsce. Grupa juniorów również zdobyła II miejsce w kategorii Mini formacje disco dance 12-15 lat. A ze swoim drugim tańcem „Przystanek Woodstock” w kategorii Inne formy formacje wywalczyła I miejsce! Nasze najstarsze tancerki ze swoją Mini formacją disco dance 16+ również wytańczyły I miejsce! Lepszego zakończenia sezonu konkursowego nie mogliśmy sobie wyobrazić!