Obóz językowy w Pietrowicach - czwartek

Dzień zaczął się od wizyty w Czechach. Partnerska Szkoła Podstawowa z Krnova, z którą od początku istnienia gimnazjum współpracujemy, zorganizowała dla uczestników obozu zwiedzanie miasta oraz zawody sportowe. Zaczęliśmy zwiedzanie od pięknie położonego na wzgórzu, a nocą "bajecznie" oświetlonego cwilińskiego kościoła.

Następnie udaliśmy się na miejski rynek, gdzie zostaliśmy przyjęci przez burmistrza Krnova w Ratuszu Miejskim. Z wieży ratusza można było podziwiać panoramę Krnova. Następnie udaliśmy się do partnerskiej szkoły, gdzie chłopcy rozegrali międzynarodowy turniej piłki nożnej (Polska, Niemcy, Czechy - sędziował Carlos Gomes z Portugalii).

Po obiedzie wróciliśmy na camping w Pietrowicach, gdzie rozpoczęliśmy zajęcia w grupach . Celem ich było przygotowanie materiałów wykorzystanych następnie w czasie demonstracji ekologicznej, która odbyła się następnego dnia obozu.

Zaplanowana w programie obozu piątkowa ekologiczna demonstracja wymagała odpowiedniej oprawy, dlatego też drugą część dnia spędziliśmy na przygotowywaniu różnorodnych haseł reklamowych, plakatów, "przeszkadzajek" dźwiękowych itp. gadżetów.

Po odpowiednim instruktarzu, młodzież przystąpiła do pracy. W mieszanych grupach kilkuosobowych powstawały plakaty, hasła w trzech językach - polskim, niemieckim i czeskim. Po pracy odbyło się ognisko z kiełbaskami, a później oczywiście dyskoteka.