Zespół Tańca Nowoczesnego IMPULS II połowa sezonu konkursowego za nami

27 lutego grupy dziecięca i najstarsza Zespołu Tanecznego IMPULS wzięły udział w Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego Freestyle Dance 2016 w Nysie. Choć konkurencja była ogromna i bardzo silna - w turnieju brało udział ponad 1000 tancerzy z całej Polski - to Zespół z dumą może pochwalić się swoimi wynikami.

Grupa juniorów w kategorii Mini Formacje disco - dance 12-15 lat z tańcem "One, two, three" rywalizowała z 8 zespołami i zajęła III miejsce, a grupa starsza w tej samej kategorii tanecznej 16+ z tańcem "Good girl" również zdobyła III miejsce rywalizując z 5 zespołami. W kategorii Show Dance Formacje do 11 lat grupa dziecięca - MINI IMPULS 1 - tańcem "Na pirackim pokładzie" zdobyła III miejsce rywalizując z 5 zespołami. Grupa najstarsza tańcem "Upiór w operze" w kategorii Show Dance Formacje pow. 15 lat wytańczyłaII miejsce rywalizując z 4 zespołami.

Na kolejne zmagania taneczne Zespół IMPULS wybrał się do Brzegu 23 kwietnia, gdzie wziął udział w Grand Prix Polski KOTWICE 2016. Od 6 rano każda grupa przygotowywała fryzury i makijaże do występu. Tam również konkurencja była ogromna, bo do konkursu zgłosiło się około 60 zespołów. Ale IMPULS nie dał za wygraną !

Grupa juniorów w kategorii Mini Formacje disco - dance 12-15 lat z tańcem "One, two, three" rywalizowała z 2 zespołami i zajęła II miejsce, a grupa starsza w tej samej kategorii tanecznej 16+ z tańcem "Good girl" zdobyła I miejsce pokonując trzy zespoły. W kategorii Show Dance Formacje do 11 lat grupa dziecięca - MINI IMPULS 1 tańcem "Na pirackim pokładzie" zdobyła II miejsce rywalizując aż z 17 zespołami!!! Grupa najstarsza wytańczyła tańcem "Upiór w operze" w kategorii Show Dance Formacje pow. 15 latI miejsce pokonując 7 zespołów! Mimo późnej godziny radość rozpierała każdego w czasie powrotu do domu.

Na ostatni konkurs w tym sezonie tanecznym zabraliśmy naszą grupę początkującą MINI IMPULS 2. Był to Festiwal Kultury Powiatowej 2016, gdzie grupa zaprezentowała się w kategorii Miniatura taneczna do 11 lat.Swoim tańcem „Master chef” pokonując 7 zespołów zajęłaI miejsce !