Edukacja patriotyczna

Tuż przed świętem 11 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły „Świetliki". Spora grupa trzecioklasistów spotkała się w bibliotece aby poznawać eksplorować i poszerzać swoją wiedzę związaną z elementami patriotyzmu.

Nasi uczniowie podczas spotkania mogli spenetrować półki z książkami poetyckimi, mogli wyszukać wiersze o Polsce, pięknie wszyscy razem recytowaliśmy wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś", wspólnie, dzięki pięknej opowieści Pani Grażyny Olczak, odkryliśmy genezę powstania „Roty" oraz „Mazurka Dąbrowskiego", który w sposób adekwatny do utworu (stojąc na baczność) wykonaliśmy.

Odwiedziliśmy wystawę „Dzieje orła białego", uczestniczyliśmy w prezentacji książek o tematyce patriotycznej przygotowanej przez bibliotekarza pana Piotra Wiechę po czym nastąpiło wielkie wypożyczanie i czytanie owych książek.

Świetliki wróciły do świetlicy aby dalej uczestniczyć w swojej edukacji patriotycznej.