Święto Niepodległości - występ w szpitalu w Branicach

Dnia 15 listopada 2016r uczniowie Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach dali koncert z okazji Święta Niepodległości w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach.

Scenariusz montażu słowno-muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Występujący uczniowie zaprezentowali się w strojach harcerskich (zespół Szkolne Nutki, harcerze Promyki), biało-czerwonych (Zygzak), w pełnej gali uczniowie zespołu SZAG oraz narratorzy.

Dużą popularnością cieszyły się piosenki legionowe śpiewane nie tylko przez młodzież, ale przez zgromadzoną publiczność. Niejednokrotnie można było dostrzec łzy w oczach słuchaczy.

Wszystkich młodych aktorów nagrodzono licznymi brawami. Była to przepiękna lekcja historii.

Dziękujemy za możliwość zaprezentowania się dla tak wspaniałej publiczności oraz za współpracę lokalną.