Program edukacyjny - "Ratujemy i Uczymy Ratować"

"RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" to nazwa PROGRAMU EDUKACYJNEGO, który w tym roku szkolnym został wdrożony w Szkole Podstawowej w Branicach. Jest to program prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i polega na wprowadzeniu elementów pierwszej pomocy do edukacji wczesnoszkolnej.

W czerwcu 2016r. nauczycielki z ZGS w Branicach p. J. Misiurka i p. T. Malinowska uczestniczyły w szkoleniu, a teraz wiedzę z udzielania pierwszej pomocy przekazują uczniom z klas I-III.

Szkoła otrzymała od Fundacji WOŚP materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć: książki. plakaty, papierowe telefony komórkowe, filmy edukacyjne oraz fantomy.

Dzieci uczą się właściwie reagować w sytuacji zagrożenia życia - wzywają pogotowie, układają poszkodowanego w pozycji bocznej, wykonują resuscytację krążeniowo- oddechową.

Uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach, oswajają się z czynnościami ratującymi życie i wyrabiają właściwe nawyki.

J. Misiurka, T. Malinowska