„Mikołajki" z 3A

Kolejny raz uczniowie klasy 3A Gimnazjum w Branicach zorganizowali akcję pomocy dzieciom z Domu Dziecka w Krasnym Polu i Placówki Opiekuńczo Wychowawczej „Gniazdo" w Głubczycach.

Uczniowie zainicjowali i przeprowadzili zbiórkę prezentów i funduszy w Szkole Podstawowej w Branicach oraz w czasie kiermaszu świątecznego „Mikołajki Gminne". Uczniowie samodzielnie przygotowali imienne paczki dla 44 wychowanków wymienionych wyżej placówek.

Z pomocą przedstawiciela klasowej Rady Rodziców Pana Andrzeja Herbut oraz nauczycieli: Aliny Nowak, Krystyny Kędzierskiej i s. Barbary Mroziak 7 grudnia uczniowie pojechali do Domów Dziecka wręczyć dzieciom świąteczne prezenty, a przede wszystkim spędzić z nimi trochę czasu, pobawić się i pośpiewać.

Inicjatorem przeprowadzonej po raz trzeci akcji był działacz społeczny klasy 3A Dawid Herbut ale większość uczniów dołączyła chętnie do pomysłodawcy. Oby jak najwięcej takich młodych ludzi było wśród nas.

Wychowawczyni klasy 3A, Alina Nowak