Uroczyste otwarcie nowego budynku gimnazjum

W dniu 27.10.2000r. odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia gimnazjum (zajęcia lekcyjne rozpoczęły się w drugim tygodniu września). Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, Kuratorium Oświaty, Starostwa Powiatu Głubczyckiego, burmistrzowie sąsiadujących gmin oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych gmin z Czech (burmistrzowie Opawy, Krnova oraz starosta Uvalna).

Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi, którego dokonali wspólnie wójt gminy Branice Józef Małek i kurator oświaty Jerzy Roszkowiak. Następnie ks. Alojzy Nowak dokonał obrzędu poświęcenia gimnazjum, po czym nastapiły okolicznościowe życzenia pomyślności i sukcesów.

Po części oficjalnej dyrektor gimnazjum Alina Nowak oprowadziła gości po budynku gimnazjum. Można było także wpisać się do kroniki szkolnej.

Następnie goście udali się do Domu Kultury gdzie młodzież gimnazjum przedstawiła okolicznościowy program artystyczny.