Betlejemskie Światło Pokoju – 2017

„Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym."

/Święty Jan Paweł II/

„W Tobie jest światło" – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju.
Stało się piękną tradycją, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafia do branickiej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju.

Ogień przywieziony przez skautów słowackich z groty Narodzenia Jezusa prosto z Betlejem delegacja drużyny harcerskiej „Promyki" Szkoły Podstawowej w Branicach otrzymała 19 grudnia w Parafii Matki Boskiej Bolesnej i Świętego Wojciecha w Opolu. Uroczystego przekazania Światła przybyłym delegacjom harcerskim, gościom i mieszkańcom dokonał Bp pomocniczy diecezji opolskiej Paweł Stobrawa.

Światło Betlejemskie uznawane jest za symbol wewnętrznego pokoju, wyciszenia i refleksji przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Niech moc jego ciepła jednoczy wszystkich w jedną wielką rodzinę i buduje wspólnotę w której żyjemy.
Niesione w harcerskich dłoniach Betlejemskie Światło Pokoju trafiło wraz z życzeniami świątecznymi do kościołów, przedszkoli, szkół, urzędu, instytucji, zakładów pracy i społeczności Gminy Branice.

Dziękujemy wszystkim za ciepłe i serdeczne przyjęcie.

Szczęśliwego Nowego Roku 2018 życzą harcerze.

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!