Inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019

Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Branicach rozpoczął się 3 września o godz. 8.00 zbiórką na boisku szkolnym. Następnie wraz ze sztandarem udaliśmy się na Mszę Św. Potem zebraliśmy się na uroczystym apelu, na którym zabrała głos pani Dyrektor Zenobia Majewska. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, a szczególnie uczniów klas pierwszych.

W naszym szkole tradycją jest „Pasowanie na ucznia" wszystkich pierwszoklasistów, którzy poprzez dotknięcie w ramię ogromnym drewnianym ołówkiem stają się uczniami. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, a także prezenty. Na zakończenie apelu Pani Dyrektor życzyła, żeby wszystkim „chciało się chcieć” .

Po tym wystąpieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie mogli podzielić się swoimi wrażeniami z wakacji oraz dowiedzieć się o planie lekcyjnym.

Życzymy pełnego sukcesów nowego roku szkolnego i zapraszamy na naszego Facebooka, gdzie znajdziecie zdjęcia z tego wydarzenia.