Obchody „100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

„Wszystkiego najlepszego Polsko!" pod takim hasłem dnia 9 listopada odbyły się w Szkole Podstawowej w Branicach obchody „100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości".

Na początku uroczystości o godz. 11.11 zebraliśmy się w hali sportowej, aby wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Przyłączyliśmy się więc do ogólnopolskiego bicia rekordu w śpiewaniu hymnu. Jak nam poszło? O tym można się przekonać, oglądając relację na naszym Facebooku.

Następnie wraz z zaproszonymi gośćmi przeszliśmy do sali gimnastycznej, na której można było obejrzeć przedstawienie, łączące słowo, muzykę i prezentacje multimedialne. Montaż ten przypomniał najważniejsze wydarzenia z ostatnich 100 lat historii Polski, które wpłynęły na współczesny obraz naszej Ojczyzny.

Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, a goście zostali zaproszeni na skromny poczęstunek. Wspominano wtedy te wydarzenia, których byliśmy świadkami. A niejednemu nasuwały się wielokrotnie powtarzane słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."