Betlejemskie Światło Pokoju – 2018

„Trzeba być pokornym, ażeby łaska Boża mogła w nas działać, przeobrażać nasze życie i przynosić owoc dobra."
/Święty Jan Paweł II/

„Światło, które łączy" – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju.
Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafia do branickiej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju.

Ogień przywieziony przez skautów z groty Narodzenia Jezusa prosto z Betlejem delegacja drużyny harcerskiej „Promyki" Szkoły Podstawowej w Branicach otrzymała 17 grudnia 2018r. Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się przy Ratuszu Miejskim w Głubczycach.
Jest ono uznawane za symbol wewnętrznego pokoju, wyciszenia i refleksji przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Niesione w harcerskich dłoniach Betlejemskie Światło Pokoju trafiło wraz z życzeniami świątecznymi do kościołów, przedszkoli, szkół, urzędu, instytucji, zakładów pracy i społeczności Gminy Branice.

Dziękujemy wszystkim za ciepłe i serdeczne przyjęcie.

Szczęśliwego Nowego Roku 2019 życzą harcerze.

Z harcerskim pozdrowieniem
CzuwajI