Powitanie wiosny 2019

Powitanie wiosny 2019

21 marca tradycyjnie w naszej szkole odbyła się impreza z okazji pierwszego dnia wiosny.
W tym roku został ogłoszony wiosenny konkurs dla wszystkich klas, które miały wykazać się w 5 kategoriach: wiosenna dekoracja okien w sali lekcyjnej; jednolity ubiór w wylosowanym kolorze; wiosenne nakrycie głowy; pomysłowe i oryginalne instrumenty. Klasa otrzymywała też punkty za frekwencję.

Na pierwszych dwóch lekcjach uczniowie w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami mieli możliwość przygotowania się do prezentacji. Następnie zebraliśmy się na małej sali gimnastycznej, na której jury oceniało występy klas. Było naprawdę wiosennie i wesoło. Każda klasa starała się jak najlepiej wypaść przed zebranymi.

Potem uczestniczyliśmy w pochodzie nad rzekę graniczną Opawę. Podczas naszego przemarszu okrzykami i ekologicznymi instrumentami próbowaliśmy przegonić zimę. Kiedy przybyliśmy nad rzekę, „wiosennymi" piosenkami oraz utopieniem marzanny pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. Spotkaliśmy się tam z czeskimi dziećmi, które w swoim języku też przywitały nową porę roku. Po powrocie do szkoły udaliśmy się na obiad i w „wiosennych" nastrojach wróciliśmy do domów.

Na drugi dzień wszyscy oczekiwali na wyniki wiosennego konkursu. Na korytarzu szkolnym przewodnicząca jury Pani Teresa Czyszczoń ogłosiła zwycięzców. W kategorii klas I-III wygrała klasa III, która otrzymała słodkie upominki, natomiast w kategorii klas 4-6 na podium znalazła się klasa IVa, ze zwycięstwa w kategorii klas 7-8 i III gimnazjum cieszyła się klasa VIIIb. Obecni uczniowie klas VIa i VIIIb otrzymali „niepytkę", czyli możliwość nieodpytywania w wybranym dniu do końca roku szkolnego.

Wszyscy po imprezie przywitania wiosny jednogłośnie stwierdzili, że należy w przyszły roku kontynuować wiosenny konkurs, bo ten dzień ma być właśnie radosny i pełen dobrej zabawy.

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice