GŁÓWKA PRACUJE – wielki finał

04.10.2019 r. – tego dnia cała Szkoła Podstawowa w Branicach tętniła tabliczką mnożenia. Świętowano IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Prawie miesiąc trwały przygotowania pod hasłem „GŁÓWKA PRACUJE”. Na wszystkich przedmiotach uczniowie starali się powtarzać tabliczkę mnożenia. O tym, że takowa powtórka się odbyła zaświadczał nauczyciel swym podpisem na „karcie dnia - planie lekcji”. Uczeń prowadzący powtórkę cały dzień otrzymywał +5 punktów do oceny za zachowanie (aktywność społeczna). Wyniki z wszystkich „kart dnia” zostały skrupulatnie podliczone przez koordynatora innowacji pedagogicznej Alinę Szpiech.

Największy procent wszystkich lekcji z tabliczką mnożenia osiągnęły klasy: 5B – 63%, 8A – 63%, 7B – 54%, 8B – 54%.

W kulminacyjnym dniu (tzn. w ŚDTM) odbyły się eliminacje pisemne do finałowej części ustnej. Wszyscy uczniowie z klas IV – VIII brali udział w tych zmaganiach. Trzydzieści pięć osób zostało zakwalifikowanych do części ustnej. W wyniku eliminacji tytuł eksperta ds. tabliczki mnożenia uzyskali najszybsi i najbardziej opanowani uczniowie : Borys Lenartowicz kl. 6B, Alicja Chojnacka kl.8A, Monika Miler kl.8B. Uzyskali oni największą liczbę poprawnych odpowiedzi w ciągu pół minuty.

W sali gimnastycznej można było zostać mistrzem gry „piłkarz matematyk”. Na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się rozgrywki wewnątrzklasowe, ponieważ w tym dniu tylko kilka klas miało wf, nie wyłoniono finalistów.

Do obchodów ŚDTM włączyły się także klasy trzecie pod opieką pani Jadwigi Misiurki i pani Małgorzaty Podkówki. W swojej kategorii dzieci także zdobywały tytuł eksperta ds. tabliczki mnożenia. Klasa 3B wraz ze swoją wychowawczynią udała się do Urzędu Gminy pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Po drodze uczniowie odpytywali także napotkanych dorosłych . Najmłodsi uczestnicy obchodów ŚDTM przekonali się, że „dobrze wkuta” tabliczka mnożenia pozostaje w głowie na całe życie.