Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada 2019r. uczniowie naszej Szkoły obchodzili uroczyście 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

O godzinie 11.11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego" w ramach wspólnej akcji „#Szkoła do hymnu". Była też uroczysta akademia oraz wspólne śpiewy. Uczniowie obejrzeli prezentację na temat państwa polskiego od rozbiorów po czasy współczesne. Przypomnieli sobie nazwy naszego państwa od XVIII do XXI wieku, zobaczyli różnicach w położeniu Polski w różnych okresach historycznych, poznali powierzchnię poszczególnych form państwowości polskiej oraz skład narodowościowy i religijny.

Było też przypomnienie drogi zbrojnych walk o wolność i ojców odzyskania Niepodległości. Głośnym echem w murach szkolnej sali gimnastycznej odbiły się śpiewane przez całą społeczność szkolną pieśni legionowe oraz współczesne pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołów szkolnych.