Betlejemskie Światło Pokoju – 2019

Światło daje moc" – to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju.
Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafia do branickiej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju.

Ogień przywieziony przez skautów z groty Narodzenia Jezusa prosto z Betlejem delegacja drużyny harcerskiej „Promyki" Szkoły Podstawowej w Branicach otrzymała 17 grudnia 2019r. Uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się przy Ratuszu Miejskim w Głubczycach.

Światło uznawane jest za symbol wewnętrznego pokoju, wyciszenia i refleksji przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Niesione w harcerskich dłoniach Betlejemskie Światło Pokoju 19 grudnia 2010r. trafiło wraz z życzeniami świątecznymi do kościołów, przedszkoli, szkół, urzędu, instytucji, zakładów pracy i społeczności Gminy Branice.

Dziękujemy wszystkim za ciepłe i serdeczne przyjęcie.

Z harcerskim CZUWAJ!

dh. Jolanta Dudek