Wiśnicz, Bochnia, Pszczyna - wycieczka klas 7 i 8

Wiśnicz, Bochnia, Pszczyna - wycieczka klas 7 i 8

Przez Wiśnicz, Bochnię i Pszczynę – taka była trasa wycieczki szkolnej klas ósmych i siódmych. 05–06 lutego 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Branicach wzbogacili swoją wiedzę o życiu ludzi zamożnych w minionych epokach.

Obronny zamek magnacki w Starym Wiśniczu i dawna rezydencja magnacka – zamek w Pszczynie pomogły wyobrazić sobie jak przebiegało życie ludzi bogatych - szlachetnie urodzonych.

Kopalnia Soli w Bochni była przykładowym żródłem bogactwa owych możnych. Wycieczkowicze dowiedzieli się dlaczego sól nazywano kiedyś białym złotem i jakie niebezpieczeństwa czyhały w kopalni na pracujących tam górników.

Dużo emocji wzbudził nocleg w kopalni i rozegrane tam mecze koszykówki - 250 metrów pod powierzchnią ziemi (Kopalnia Soli Bochnia jest czynna dla ruchu turystycznego i leczniczego, nieczynna wydobywczo, zabytkowa kopalnia soli, która prowadziła eksploatację od 1251 do 1990 roku; jest polskim Pomnikiem Historii oraz została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Historia, geografia, fizyka, technika i sztuka – te przedmioty szkolne zostały uzupełnione ciekawym doświadczeniem i obserwacją w czasie szkolnej eskapady.

 

Kierownikiem wycieczki była pani Alina Szpiech, a opiekunami pani Karolina Świerkosz i pan Maciej Nowak.

 

 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice