Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

3 listopada 2020 roku Pierwszaki naszej szkoły otrzymały prezent. Był to niezwykły prezent. Po otwarciu paczki okazało się, że to są książki. Super !!! Ucieszyliśmy się bardzo, bo akurat na lekcjach mówiliśmy o książeczkach dla dzieci, nawet wykonywaliśmy swoje własne.

Otóż dokładnie, są to wyprawki czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach Kampanii „Mała książka - wielki człowiek", której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W skład wyprawki czytelniczej wchodzą: „Pierwsze abecadło", „Książka połączeni razem, czyli uczymy się czytać razem" i „Kreatywny alfabet".

Dobrze dobrana książka rozwija umysł i emocje dziecka, kształtuje kompetencje językowe, rozbudza wyobraźnię. Takim wyzwaniem, jakie stoi przed dzieckiem u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością i przygodą oraz pomóc dziecku poszerzyć swoje horyzonty.

Uczniowie chętnie przeglądali otrzymane prezenty i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Za przekazane dla nas książki serdecznie dziękujemy.

Jadwiga Misiurka
wychowawczyni klasy 1a.

 

 
 

 
Copyright © 2006-2014 ZGS Branice