Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, który przygotowali uczniowie z klas pierwszych i IIA pod kierunkiem Pań Zenobi Majewskiej, Jadwigi Misiurki oraz Agnieszki Lisiak.

Recytacja poezji i prozy przeplatana była patriotycznymi utworami śpiewanymi przez zespół muzyczny. Można było usłyszeć utwory z podkładem elektronicznym, ale również z ciekawym akompaniamentem gitarowym.

W rolę narratorów wcielili się Krzysztof Gwóźdź oraz Patrycja Chwałko. Na początku symbolicznie Konstytucja (Ilona Granda) została skuta łańcuchami niewoli przez Austrię (W.Wyskiel) Rosję (D. Kijewski) Prusy (R. Gużda) a Złe Fatum (P.Zawada) ukryło konstytucję na 123 lata.

Recytatorami byli: Patrycja Żłobicka, Kamila Uznańska, Daria Jakubowska, Wioletta Ozdoba oraz Paweł Trojanowski, Bartek Polski, Michał Kulpa.

Solo śpiewały: Jagoda Gospodarczyk, Żaneta Jakubiak , Mach Karolina, Ania Danielewicz. Na gitarach grały Biskup Paulina, Dereń Ola, Kamila Misiurka.

Na zakończenie wszyscy uczniowie gimnazjum wspólnie wykonali kilka utworów patriotycznych

Dziewczyny z klasy I D