Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Opolu -podsumowanie roku 2009

21 grudnia 2009r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego spotkali się przedstawiciele najbardziej usportowionych szkół Opolszczyzny, które zdobyły największą ilość punktów w rozgrywkach 2009 roku prowadzonych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Opolu.

W kategorii środowisk wiejskich wśród szkół podstawowych III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Branicach (33 punkty). Dzięki osiągnięciom sportowym podopiecznych Bartłomieja Pleśniaka nasza podstawówka osiągnęła jeden z większych sukcesów w historii istnienia szkoły.

Wśród gimnazjów również III miejsce wywalczyło Gimnazjum Branice (42 punkty). Na sukcesy zapracowali Łukasz Kędzierski, Edward Czyszczoń i Joanna Książek.

Dyplomami uznania oraz drobnymi upominkami (okolicznościowe pióra) marszałek województwa opolskiego, Józef Sebesta, uhonorował 13 dyrektorów wszystkich kategorii szkół Opolszczyzny. Miło poinformować, że wyróżnioną została Dyrektor Zespołu Gimnazjalno Szkolnego Alina Nowak. Uhonorowano również trzy gminy województwa opolskiego, w tym Urząd Gminy Branice.

wszs02

Punkty zdobyte przez branickie szkoły (75punktów) uplasowały naszą gminę na III miejscu w województwie. W imieniu wójta Józefa Małka okazały puchar odebrał koordynator sportu gminnego Mieczysław Lenartowicz. Wręczając puchary oraz komplety piłek sportowych, wicemarszałek Teresa Karol życzyła młodym sportowcom i ich opiekunom wielu sukcesów w rywalizacji, a także sportowych postaw.

wszs01