Spotkanie uczniów gimnazjum z dyrektorem ZGS w Branicach

Dnia 10 września br. odbyło się krótkie spotkanie młodzieży z dyrektorem szkoły Alicją Alferowicz. Na korytarzu szkolnym Pani Dyrektor przedstawiła koncepcję rozwoju szkoły, kalendarz roku szkolnego, harmonogram imprez, zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie dowiedzieli się, że „misją szkoły jest takie kierowanie procesem dydaktycznym i wychowawczym, by uczeń był samodzielny, przygotowany do życia".

Na apelu zaprezentowali się członkowie nowego Samorządu Uczniowskiego, którzy zostali wybrani już w czerwcu. Przewodniczącą SU została Ola Czyszczoń, a zastępcą – Tomek Mrozewicz. Pokazano sztandar i herb gimnazjum, omówiono ich wygląd, symbolikę.

Następnie Pani Urszula Sipel-Wiecha (nauczycielka języka niemieckiego i języka polskiego) przypomniała o działalności wymiany szkolnej między Wilhelm-Raabe-Schulzentrum i naszym gimnazjum, trwającym 10 lat. Opowiedziała też o wizycie w szkole gości z partnerskiej niemieckiej gminy. Pani U.Sipel-Wiecha przede wszystkim podkreśliła, jak ważna dla młodzieży jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie.

Na koniec spotkania Pani Dyrektor przypomniała do kogo mogą uczniowie zwrócić się o pomoc (wychowawcy, pedagodzy szkolni, dyrektor szkoły) oraz numer alarmowy, numery telefonu zaufania i „Niebieskiej linii".

Agnieszka Lisiak