Obóz językowy w Pietrowicach - środa

Jedną z większych atrakcji była dla naszych gości wycieczka do Oświęcimia i Krakowa. Tym bardziej, że dla większości był to pierwszy pobyt w Polsce.

cmp1-14

O godz.630 wyjechaliśmy z campingu w Pietrowicach kierując się do Oświęcimia. W czasie podróży uczniowie mieli okazje do rozmów "o wszystkim i o niczym", a znajomość języków obcych znów się bardzo przydała. Z pewnym opóźnieniem dotarliśmy do Oświęcimia, gdzie w dwóch grupach, polskiej i niemieckojęzycznej, zwiedzaliśmy obóz.

cmp1-15

Zwiedzanie obozu w Oświęcimiu miało charakter edukacyjny i do wydarzenia tego wychowawcy przygotowywali młodzież niemiecką jeszcze przed przyjazdem do Polski.cmp1-16

Jeszcze na krótko wstąpiliśmy do obozu w Brzezince, a następnie wyruszyliśmy do Krakowa.

Podczas pobytu w Krakowie uczestnicy obozu wykazali się dużą samodzielnością. Uczniowie w małych, polsko-niemieckich grupach zwiedzali Wawel, rynek i kościół mariacki. Młodzież, pozbawiona kontroli i nadzoru nauczycieli, wykazała się jednak zdyscyplinowaniem i ciekawością świata.