Branickie Mażoretki "Kaprys" to też Ekstraklasa

11 maja 2016r. Zespół Taneczny Kaprys uświetnił swymi występami mecz ekstraklasy piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Piastem Gliwice.

Oprawa artystyczna uroczystej gali otwarcia Wielkanocnego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w Branicach, w wykonaniu trzech grup zespołu Kaprys, tak zachwyciła przedstawicieli drużyny piłkarskiej Ruchu, że zaprosili nasze mażoretki na występy do Chorzowa.

Przed wprowadzeniem zawodników dziewczęta ze średniej i starszej grupy wykonały paradę marszową z pałeczkami na murawie śląskiego stadionu.

Następnie utworzyły długi, barwny szpaler z pomponami, poprzez który na stadion wchodzili zawodnicy obu drużyn. Prowadzeni byli przez młodych piłkarzy z naszej szkoły. Dziewczęta kibicowały przed sektorem VIP-ów, gdzie m.in. oklaskiwał nasz zespół trener reprezentacji Polski Adam Nawałka.

W przerwie meczu, w świetle jupiterów, w towarzystwie kamer telewizyjnych średnia grupa profesjonalnie zaprezentowała barwną choreografię „Mexico". W błysku świateł i przy owacjach publiczności najstarsza grupa pożegnała się z kibicami wspaniale wykonanym tańcem „Funky". Było to dla nas wszystkich wielkim przeżyciem.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Branice Panu Sebastianowi Baca za wszelką pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Chorzowa i cieszymy się z tego, że mogłyśmy swymi występami godnie promować naszą Szkołę i Gminę. Zespół Kaprys tak bardzo się spodobał, że otrzymaliśmy kolejne zaproszenie na Śląsk w dniu 24 czerwca.

Lidia Szpak