Disney dla pierwszaków

5 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie najmłodszych czytelników, uczniów klasy I, z twórczością Walta Disneya. W 115. rocznicę jego urodzin dzieci mogły sprawdzić, jakie baśnie znane z produkcji Disney Studio znajdują się na półkach bibliotecznych. Mogły również zobaczyć fragment filmu wyprodukowanego w tym studiu filmowym oraz dowiedzieć się kilku faktów z życia jej założyciela.

Walter Elias Disney urodził się 5 grudnia 1901 roku w Chicago. Bardzo szybko dał się poznać jako utalentowany rysownik.
W roku 1932 otrzymał swojego pierwszego Oscara za film animowany "Kwiaty i drzewa". Była to zarazem pierwsza kolorowa kreskówka w historii kina.

W latach 50. Disney zaczął planować zbudowanie ogromnego parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. Jego marzenie zostało zrealizowane w 1971 roku. Wtedy otwarto na Florydzie park rozrywki "Walt Disney World Resort". Niestety, Walt nie dożył tej chwili. Zmarł 15 grudnia 1966 roku.

Na zakończenie uczniowie mogli pożyczyć książki z baśniami, a także otrzymali kolejną część Naszego Elementarza.

Piotr Wiecha