Sreberka z ZGS Branice

XIII Międzynarodowy Wielkanocny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt już za nami! Dostarczył on nam wiele emocji. Wielkie brawa należą się naszym zawodniczkom, które prowadzone przez Edwarda Czyszczonia w silnie obsadzonym turnieju wywalczyły drugie miejsce! Wygrały góralki z Istebnej, a na trzecim uplasowały się zawodniczki z Ostravy

Klasyfikacja końcowa turnieju:

• I. Gimnazjum w Istebnej I (Polska),
  • II. Gimnazjum w Branicach (Polska),
  • III. ZŠ Klegova - Ostrawa (Czechy),
  • IV. ZŠ s MŠ Mutne (Słowacja),
  • V. Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich (Polska),
  • VI. Gimnazjum w Istebnej II (Polska),
  • VII. ZŠ Stebořice (Czechy)
  • VIII. Gimnazjum w Istebnej III (Polska).

Nagrody indywidualne otrzymały:
Król strzelców – Daria Janota (Gimnazjum w Istebnej ), Najlepszy zawodnik turnieju – Irma Ceremugová (ZŠ Klegova – Ostrawa), Najlepszy bramkarz – Ola Żywina (Gimnazjum w Branicach), Najsympatyczniejsza zawodniczka - Kasia Żakowska (Gimnazjum w Branicach). Skład naszej "srebrnej" drużyny z Branic: Aleksandra Żywina (kapitan), Paula Kuć, Karolina Stocka, Katarzyna Żakowska, Aleksandra Kałwa, Zuzanna Wieczosek, Ewa Wichrzyńska, Wiktoria Gornig, Aleksandra Walerianczyk, Judyta Bąkowska, Amelia Lipa.

W turnieju jako gość specjalny wystąpił Paweł Skóra – Mistrz Świata, Mistrz Europy i Mistrz Polski we freestyle football. Przeprowadził również godzinne warsztaty praktyczne z młodzieżą Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach.

Podczas turnieju można było obejrzeć prace plastyczne młodzieży szkolnej pod hasłem: „Każdy piłkarz Ci to powie, STOP nałogom, dbaj o zdrowie!", prezentacje miejscowości drużyn biorących udział w turnieju oraz, prezentacje osiągnięć sportowych uczniów Gimnazjum w Branicach. A cały turniej upiękniły występy szkolnych grup tanecznych Impuls i Kaprys.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacyjnego sukcesu turnieju. Uznanie i zadowolenie wszystkich przybyłych gości, zawodniczek oraz kibiców jest żywym przykładem na to, że w naszej małej miejscowości można zorganizować międzynarodową imprezę na najwyższym poziomie.

Pomysłodawca i główny organizator turnieju,
Edward Czyszczoń