Szkołę czas zacząć

No i zaczęło się. 1 września 2010 roku stał się rzeczywistością. Dla niektórych radosną, dla niektórych smutną…Szkołę czas zacząć !!!

Wszyscy razem stanęliśmy w naszej pięknej hali sportowej, aby przywitać się z przyjaciółmi ze szkolnej ławki, z nauczycielami, których już dawno nie widzieliśmy oraz ze wszystkimi tymi, z którymi chcieliśmy się zobaczyć w czasie wakacji, a nie było nam to dane.

Po ustawieniu się uczniów poszczególnych klas na przydzielonych im miejscach, rozpoczęła się uroczystość inauguracji roku szkolnego 2010/2011. Po wykonaniu przez wszystkich hymnu państwowego, głos zabrali Dyrektor ZGS, Pani Alina Nowak, a następnie Wójt Gminy Branice, Pan Józef Małek, który szczególnie ciepło przywitał wszystkich pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej, jak również uczniów z obszaru całej gminy, którzy rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum. Następnie uczniowie klas pierwszych SP symbolicznym „wielkim ołówkiem” zostali pasowani przez Pana Wójta na uczniów szkoły.

Po wykonaniu hymnów szkolnych szkoły podstawowej i gimnazjum cała nasza „szkolna brać” za pocztami sztandarowymi udała się na Mszę św. do Kościoła św. Rodziny.

Najmilszym punktem programu było spotkanie w klasach z wychowawcami. Aż trudno uwierzyć, że jutro czeka nas już zwykły dzień pracy i wszystko rozpocznie się od nowa...