11 wielka zbiórka makulatury

W listopadzie 2011r.  w Zespole Gimnazjalno–Szkolnym odbyła się już po raz 11 wielka zbiórka makulatury. Młodzież wraz z rodzicami, wiedząc o tej szczytnej akcji, już przez cały rok segregowała odpady.
W naszej szkole akcja zbierania makulatury ma charakter konkursu. Klasa, która zbierze najwięcej makulatury, otrzymuje dofinansowanie do wycieczki.

Wyniki konkursu są następujące:

• Kategoria klas młodszych SP (I –III)  zwyciężyli uczniowie II A, którzy zgromadzili 1775 kg makulatury,
  • Kategoria klas starszych  SP (IV – VI) zwyciężyli uczniowie V A, którzy zgromadzili 1645 kg makulatury,
  • Kategoria gimnazjum – zwyciężyli uczniowie klasy III D, którzy zgromadzili 1735 kg makulatury.

W sumie w tegorocznej ekologicznej akcji udało się zebrać ponad 10 ton surowca wtórnego. W zamian, z Zakładów Papierniczych w Głuchołazach, do którego odwożona jest makulatura, szkoła otrzymała  papierowe ręczniki, chusteczki higieniczne oraz papier toaletowy w ilości wystarczającej na cały rok funkcjonowania naszej branickiej szkoły.

Zebrana makulatura wywożona jest wielkim TIR–em przez Pana Ryszarda Ozdobę.
W sumie od 2001 roku  zebranych zostało w naszej szkole ponad 107 tony makulatury, co - mamy nadzieję -uratowało 1823 drzew czyli około 1 hektar 50-letniego lasu.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy pomagali swoim dzieciom w zbieraniu makulatury. Wyrazy wdzięczności przesyłamy także Panom: Ryszardowi OzdobieZdzisławowi Gołuchowskiemu i Tadeuszowi Sipel za pomoc logistyczną  przy naszej zbiórce.

A nasze ekologiczne zbieractwo nie odbyłoby się, gdyby nie Pani Dyrektor Alina Nowak i jej aktywna pomoc  oraz Pan Mieczysław Lenartowiczowicz,  główny koordynator tej bardzo dobrej i potrzebnej akcji.

Opiekun Łukasz Kędzierski