XII Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w Kietrzu

Ze srebrnymi medalami na szyi wróciły zawodniczki naszego gimnazjum z XII  Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Piłki  Nożnej Dziewcząt w Kietrzu. Zawody miały bardzo silną obsadę. Do Kietrza 3 grudnia 2011r. zjechały kluby piłkarskie z Czech i Słowacji: SFK VIX Žylina (1. Liga słowacka), BanikOstrava (1. Liga czeska), FC Kotouč Štramberk, FC Brušperk (2. Liga czeska). Polską stronę reprezentowały szkolne drużyny piłkarskie dziewcząt gimnazjów z Kietrza, Branic, Baborowa i Lisięcic.

Braniczankom  przyszło zmierzyć się w „grupie śmierci” z 1-ligowymi drużynami z SFK VIX Žylina, BanikiemOstrava  i Gimnazjum Baborów. Nasze piłkarki w meczach grupowych wygrały z Baborowem 3:1, uległy słowackiej drużynie z Žyliny 2:5 i wygrały z 1-ligową drużyną Banik Ostrava 3:2. Wyeliminowanie przez nasze uczennice drużyny Banika Ostrava było największą niespodzianką turnieju.

Po zajęciu drugiego miejsca w grupie, w półfinale turnieju wygraliśmy z 2-ligową drużyną  FC Kotouč Štramberk 2:0. W finale zmęczonym naszym zawodniczkom przyszło znowu zmierzyć się z Žyliną i ulegliśmy aż 0:7.

8. FC Brušperk

Skład srebrnych medalistek Gimnazjum w Branicach: Magdalena Madera, Paulina Jaskuła, Jagoda Gospodarczyk, Marta Lenartowicz, Monika Jaskółka, Ilona Granda, Arleta Morawiec, Natalia Grima, Karolina Mach.

Trener: Edward Czyszczoń.

Monika Jaskółka w głosowaniu wszystkich trenerów i organizatorów została najlepszą zawodniczką całego turnieju.

Podopieczne Edwarda Czyszczonia odniosły jeden z największych piłkarskich sukcesów  w historii szkoły. Kluby piłkarskie ze Słowacji i z Czech trenują pod okiem wykwalifikowanych trenerów w szkółkach piłkarskich po 3, 4 razy w tygodniu po dwie godziny dziennie. W ciągu całego roku biorą udział w najwyższych szczeblach rozgrywkowych w ligach swoich krajów. Nasze młode piłkarki uczestniczą  tylko w zajęciach SKS i w konfrontacji sportowej wygranie meczów z tak renomowanymi klubami są dowodem ich wielkiego talentu.