Spacerkiem po stolicy

Życie pełne jest niespodzianek i każdy dzień może przynieść nam coś miłego. Mogła się o tym przekonać młodzież Zespołu Gimnazjalno – Szkolnego w Branicach, kiedy to dzięki uprzejmości posła ziemi kluczborskiej Andrzeja Buły miała możliwość wyjazdu na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pan Poseł Andrzej Buła pokrył koszty wyjazdu młodzieży, dzięki czemu nasza młodzież opłacając jedynie koszty pobytu w stolicy, mogła skorzystać z atrakcyjnej wycieczki.

Już pierwsze chwile w stolicy przyniosły nam wiele wrażeń. Obejrzeliśmy jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce PEPSI ARENĘ, gdzie na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze Legia Warszawa. Po zwiedzaniu stadionu udaliśmy się na halę widowiskowo sportową TORWAR, gdzie odbywał się II Finał Pucharu Orlika Donalda Tuska. Przed wejściem na halę każdy z uczestników naszej wycieczki brał udział w symulowanym dachowaniu samochodu osobowego, zorganizowanego przez grupę PZU.

Podczas turnieju oprócz wrażeń sportowych, czekało nas mnóstwo innych, a to za sprawą znanych ludzi ze świata polityki kultury i sportu, których mogliśmy zobaczyć i poznać. Swoją obecność na turnieju zaznaczyli między innymi posłowie i senatorzy z premierem Donaldem Tuskiem na czele, aktorzy Daniel Olbrychski, Anna Nehrebecka, Andrzej Grabowski, sportowcy Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Jerzy Dudek, Tomasz Iwan, Kajetan Broniewski, Robert Sycz, Tomasz Kucharski, Roman Kosecki. Całą ceremonię prowadzili: redaktor sportowy Dariusz Szpakowski i DJ UCHO.

Drugi dzień wycieczki był równie ciekawy. Po zwiedzeniu Starego Miasta i Zamku Królewskiego, przejściu Krakowskiego Przedmieścia i zdobyciu 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki, udaliśmy do Centrum Nauki „Kopernik”. To najnowocześniejsze w Polsce, a nawet w Europie muzeum zrobiło na wszystkich olbrzymie wrażenie. Uczniowie samodzielnie wykonywali niesamowicie ciekawe doświadczenia, które pozwoliły im tłumaczyć zjawiska przyrodnicze, z którymi do tej pory mieli do czynienia w podręcznikach szkolnych. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik tak zajął młodzież, że większość uczniów zapomniała o upływającym czasie i spóźniła się na zbiórkę.

Pełni wrażeń, szczęśliwi wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że dzięki Panu Posłowi Andrzejowi Bule w 2012 r będziemy mogli wyjechać na III Finał Orlika, a przy okazji poznawać naszą stolicę.

Opiekun i organizator wycieczki
Edward Czyszczoń