Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt - 2012

1 lutego 2012r. odbył się w Branicach Finał Wojewódzki w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w kategorii gimnazjum. Było to sportowe święto naszej szkoły i gminy z udziałem czterech najlepszych drużyn województwa opolskiego. Na otwarcie zawodów przybyli: Pani Wójt Gminy Branice – Maria Krompiec, Starosta Powiatu Głubczyckiego – Józef Kozina, Przewodniczący Rady Gminy Branice - Marek Szyhyński, Radni Gminy Branice i Starostwa Powiatu Głubczyckiego, Koordynator Sportu Szkolnego Gminy Branice - Teresa Jajdelska, Przewodnicząca Rady Rodziców ZGS w Branicach Małgorzata Jaskółka. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała - Dyrektor ZGS w Branicach – Alina Nowak.

Drużyny, które rywalizowały ze sobą, musiały przejść wiele etapów rozgrywek, tj. eliminacje gminne (zaczęły się na początku października), powiatowe, ćwierćfinał województwa, półfinał województwa. Ostatnim etapem był lutowy finał wojewódzki, w którym wystąpiły cztery najlepsze drużyny województwa opolskiego: Publiczne Gimnazjum Nr1 w Głogówku, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Krapkowicach, Gimnazjum Publiczne  w Rudnikach, Gimnazjum w Branicach.

Grano systemem „każdy z każdym”, 2x10 minut. Turniej finałowy bezapelacyjnie wygrały piłkarki Gimnazjum w Branicach. Wygrały zdecydowanie wszystkie mecze. Komplet zwycięstw i tylko jedna stracona bramka świadczy o tym, że podopieczne Edwarda Czyszczonia do turnieju finałowego były świetnie przygotowane pod względem taktycznym, technicznym i kondycyjnym. Wygrały kolejno z Rudnikami 3:0, z Głogówkiem 3:1 i Krapkowicami 6:0. Wyniki pozostałych meczów: Głogówek – Krapkowice 2:1, Krapkowice – Rudniki 2:2, Rudniki – Głogówek 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce Gimnazjum Branice – 9 punktów,
  2. miejsce Gimnazjum Rudniki – 4 punkty,
  3. miejsce Gimnazjum Głogówek – 3 punkty,
  4. miejsce Gimnazjum Krapkowice – 1 punkt.

Królem strzelców została Monika Jaskółka (Branice) – 8 bramek, a najlepszą bramkarką Ilona Pawelec (Rudniki).

Skład mistrzyń (złotych medalistek województwa opolskiego) - Gimnazjum w Branicach: Magdalena Madera (bramkarka), Paulina Jaskuła, Jagoda Gospodarczyk, Marta Lenartowicz, Monika Jaskółka (kapitan drużyny), Natalia Grima, Żaneta Jakubiak, Arleta Morawiec, Karolina Mach, Ilona Granda. Trener: Edward Czyszczoń

Puchary i medale wręczały Wójt Gminy Branice Maria Krompiec i Wicedyrektor ZGS w Branicach Krystyna Kędzierska.

Piotr Wiecha, który prowadził całą uroczystość  zapowiadając wszystkie mecze i występy artystyczne, gorąco podgrzewał atmosferę zmagań młodych piłkarek.

Zawody sędziowali Łukasz Kędzierski i Bartosz Tokarz.

Opiekę medyczną sprawowała Elżbieta Lenartowicz.

Obsługą techniczną zajął się Janusz Bydłowski.

Przy stoliku sędziowskim zasiedli uczniowie Roman Forma i Fabian Russ.

Panowie Janusz Kaczmarek i Bartłomiej Pleśniak uwiecznili wszystko na cyfrowych nośnikach foto i video.

Zaproszeni goście, przybyłe drużyny, ich opiekunowie, rodzice i kibice byli pod wielkim wrażeniem całej imprezy sportowej. Ceremonia otwarcia, ceremonia zamknięcia, podium, wręczanie pucharów i medali, oprawa artystyczna, udział zespołów tanecznych KAPRYS (opiekun Lidia Szpak) i IMPULS (opiekun Sylwia Brzozowska) sprawiły, że uczestnicy sportowych zmagań jak i kibice poczuli się przez chwilę jak na „mistrzostwach wysokiej rangi”. Podczas zawodów można było obejrzeć prezentacje osiągnięć sportowych Gimnazjum w Branicach.  Prezentacje miejscowości biorących udział w turnieju przygotował z młodzieżą  gimnazjalną Piotr Wiecha.

Najbardziej ze złotego medalu cieszył się opiekun naszej drużyny i zarazem główny organizator turnieju Edward Czyszczoń. Jest to już jego piąty tytuł mistrzyń województwa opolskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt od początku istnienia szkół gimnazjalnych. „Cieszę się bardzo, że turniej zakończył się sportowym i organizacyjnym sukcesem. Zadowolony jestem, że naszą halę sportową odwiedziło bardzo dużo osób. Podczas trwania turnieju wszystkie miejsca na trybunach były zajęte. Jeszcze nigdy w naszej hali tyle osób nie oglądało zmagań sportowców.  W turnieju żadna z zawodniczek nie doznała kontuzji i zawody rozgrywały się z regułami FAIR PLAY".