22 finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

12 stycznia 2014r. - 22 finał wielkiej orkiestry światecznej pomocy

Tegoroczny Finał Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy „Na ratunek” – przeznaczony był na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Jak co roku wolontariusze – harcerze Zespołu Gimnazjalno-Szkolnego w Branicach przyłączyli się do zbierania funduszy na ten szczytny cel. Harcerze kwestowali w miejscowościach: Branice, Boboluszki, Bliszczyce i Wysoka.

Uwieńczeniem finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był koncert pt. „Czar kolędowania”, który odbył się w sali gimnastycznej SP w Branicach.

Zebrane fundusze zostały przewiezione do Centralnego Sztabu WOŚP w Głubczycach, gdzie zostały przeliczone. Nasza szkoła zebrała 3667,25 zł. Wolontariusze spotkali się z ogromną ofiarnością i życzliwością mieszkańców Gminy Branice. Za co serdecznie dziękujemy.

Aneta Pelc
Jolanta Dudek