Gimnazjum - Rekrutacja 2015

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2015/ 2016

Zasady i terminy rekrutacji uczniów w roku szkolnym 2015/2016

do klas I Gimnazjum im. Trzeciego Tysiąclecia w Branicach:

1. Do klasy pierwszej publicznego gimnazjum, któremu ustalono obwód, młodzież zamieszkałą w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu po wniesieniu wniosku przez rodzica/opiekuna prawnego kandydata.
  2. Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznego gimnazjum mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami na podstawie kryteriów zawartych w statucie gimnazjum. Podanie o przyjęcie do gimnazjum składa RODZIC/PRAWNY OPIEKUN ucznia spoza obwodu tego gimnazjum.
  3. Jeżeli gimnazjum po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego nadal dysponuje wolnymi miejscami dyrektor w uzgodnieniu z wójtem wyznacza termin przeprowadzenia postępowania uzupełniającego zgodnie z art. 9 ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2013r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

1. Terminarz rekrutacji do gimnazjum:

1.

Składanie podań przez absolwentów zamieszkałych poza obwodem wybranego gimnazjum.

od 16 marca 2015 r.

do 30 kwietnia 2015 r.

2.

Składanie kopii świadectw ukończenia szkoły podstawowej i kopii zaświadczenia o szczegółowych wynikach sprawdzianu     i innych wymaganych dokumentów (potwierdzone za zgodność z oryginałem przez dyrektora szkoły podstawowej lub osobę upoważnioną przez dyrektora szkoły podstawowej).

od 26 czerwca 2015 r.

do 30 czerwca 2015 r.

3.

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do gimnazjum i niezakwalifikowanych do gimnazjum.

01 lipca 2015 r.

4.

Potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w gimnazjum poprzez dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o szczegółowych wynikach sprawdzianu i innych wymaganych dokumentów.

od 01 lipca 2015 r.

od godz. 12.00

do 02 lipca 2015 r.

do godz. 15.00

5.

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do gimnazjum i nieprzyjętych do gimnazjum.

03 lipca 2015

do godz. 12.00

6.

Postępowanie uzupełniające.

od 06 lipca 2015 r.

do 31 sierpnia 2015 r.

Granice obwodu  Gimnazjum im. Trzeciego Tysiąclecia w Branicach obejmują teren Gminy Branice.

Pobierz wniosek:

dla uczniów spoza obwodu: